Krzesła dla graczy dają przewagę motoryczną

Zastanawialiście, czemu czołowi e-sportowcy nalegają, aby podczas zawodów otrzymali nie tylko topowy sprzęt komputerowy, ale również szlagierowe krzesła dla graczy. Meble te dają im po prostu przewagę motoryczną, a tym samym pozwalają prezentować fanom lepsze widowisko. Najlepiej już zacznijcie trenować na specjalnym krześle, jeśli planujecie podbój branży.

Wymyślono już kilkanaście wersji wspomnianych mebli, jednak tylko dwie lub trzy koncepcje są akceptowane przez profesjonalistów. Chodzi o krzesła dla graczy marek, które najczęściej widzicie nad ramionami teamów takich jak Astralis czy Team Kinguin. Jaką przewagę motoryczną zapewniają graczom? Bez nich gracze nie wytrzymaliby fizycznie obsługi myszy, która podczas turnieju absorbuje ręce w dramatyczny sposób. Oparcie na podłokietnikach z krzeseł dla graczy pomaga przetrwać podobne tortury.

krzesła obrotowe

Plecy przyciśnięte do stabilnego oparcia pozwalają wykonywać szybsze ruchy rąk do przodu. Sztywne oparcie jest błogosławieństwem, jeśli gracie ostro na klawiaturze. Patrzcie zarówno na sztywność jak i długość oparcia, jeśli krzesła dla graczy mają pomóc wznieść się na poziom zawodowy. Oparcie lekko poruszające się do tyłu nie jest odpowiednie dla gracza, może natomiast dobrze wypełnić rolę w biurze.

Pooglądaj krzesła
https://www.akracing.pl/kolekcja/akracing-overture/

Motoryczne zalety krzeseł gamingowych wynikają także ze skrzydeł, które doczepiane są do krawędzi bocznych. Gracz pozostaje wyprostowany, nie przekrzywia głowy, a tym samym zawsze z tego samego punktu obserwuje grę i może precyzyjnie skalibrować swoje ruchy. Powtarzalność ruchów jest czynnikiem determinującym zwycięstwo.

Nie dajcie się zwodzić sprzedawcom uniwersalnych krzeseł. Bez konkretnego modelu dla graczy będziecie nadal oglądać finałowe rozgrywki dopiero po zakupieniu biletu wejściowego. Nie ziszczą się marzenia o dołączeniu do liderów e-sportów. Popatrzcie jeszcze na krzesła obrotowe rekomendowane wewnątrz artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *