Rozterki – kupno myszki

W moim kąciku gracza od poprzedniej Wielkanocy zacumowała mysz A4 Tech Bloody Sniper ZL50. Nazwa wam na pewno już zdradziła, że moje pasje gamingowe obracają się w głównej mierze wokół przygód strzeleckich serwowanych z perspektywy pierwszej osoby. Ale na gry mam w rzeczywistości mało czasu.

W FPS oczywiście sprzęt A4 Tech ogarnia wszystko bezceremonialnie. Jak na myszy dla graczy modele Bloody Sniper są zadziwiająco bezproblematyczne przy zwykłych działaniach. Czy to w edytorach teksty, czy przy obróbce filmów, mysz potrafi udźwignąć presję. Jak na sprzęt z AVAGO (sensor laserowy) to cena wcale nie jest straszna. Inni producenci montują wymieniony sensor w myszach droższych o 40-50%. Niekoniecznie jest to propozycja tylko dla graczy. Znam osoby, które w ogóle nie zajmują się już grami, a mimo to trzymają się kurczowo tego modelu myszy.

U mnie wybór padł na Asus ROG Sica. Przede wszystkim dlatego, że jestem już dłużej właścicielem laptopa „Republic of Gamers”. Nie jest to mysz laserowa, jak ta wspomniana przez przedmówcę, ale specyfikacją czujnika potrafi wiele nadrobić. Szukałem myszy dla graczy, która bez względu na typ rozgrywki udźwignie wymagania. Produkty Asus raczej dotychczas mnie nie zawodziły, więc chciałem brać coś od pewnego producenta. Cena nieco ponad to, co za myszy dla graczy pobierają inne firmy. Co dostajecie w tym sprzęcie? Czujnik, który nie jest bezimiennym komponentem, jak w większości niskobudżetowych myszy. Potrzebowałem czegoś z wbudowaną pamięcią. W tym modelu jest jej niemało. Po co mi ta pamięć? Co kilka tygodni jeżdżę na rozgrywki CS do dużych miast, ale nie mogę na nie zabrać swojego laptopa. Komputery są nam podstawiane przez organizatorów. Zmniejsza to możliwości indywidualnej konfiguracji samego PC. Jedynym wyjściem jest mysz, na której indywidualne preferencje gracza są na stałe zapisane wewnątrz i można je przenosić pomiędzy komputerami. Lubię, gdy nie trzeba wkładać dużo siły w przesuwanie myszy. Asus ROG Sica jest takim produktem, bo na dole nie poskąpiono teflonowych stópek z minimalnym współczynnikiem tarcia.  

myszka

Chcecie rzucić okiem na mysz ROG Sica?
https://gamera.pl/shop/asus-rog-sica-mysz-dla-graczy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *