X Rebirth

Kibicujący kosmicznym grom strategicznym, a już na pewno fani znanej serii „X” zapewne się cieszą na samą myśl o jej powrocie. Taki właśnie tytuł następna odsłona tej niesamowitej sagi, dopieszczona i urozmaicona w stosunku do poprzednich odsłon.

W skrócie w całej serii „X” prowadziliśmy swojego rodzaju symulację właściciela statku kosmicznego i wszystko obracało się właśnie wokół takiej koncepcji. Podobnie sytuacja będzie wyglądać w najnowszej odsłonie, twórcy podjęli się jednak karkołomnego zadania przygotowania wszystkiego od początku. Nie spodziewajmy się więc częstych odniesień do poprzednich części cyklu, poza oczywistą, fabularną jego kontynuacją.

Ci, którzy pamiętają grę, na pewno zauważą znaczące uproszczenie interfejsu, dzięki temu twórcy liczą na ściągnięcie przed kompy znacznie większej rzeszy graczy. Akcja gry rozpoczyna się sporo lat po wydarzeniach ostatniego wydania, kiedy to potężna kometa uderzając w kolonie ludzkie, sprawiła, że układ sił znacząco się zmienił. Galaktyka, która więc do tej pory była nam znana, stanie się zupełnie nową lokacją, co sprawia, że niejako będziemy odkrywać ją po raz kolejny. Niemal od początku jesteśmy rzuceni w wir wydarzeń, będąc właścicielem starego i rozpadającego się statku, niewielkiej załogi, oraz opinii awanturnika.

Jak nie trudno się domyśleć, tylko od nas będzie zależała dalsza historia bohatera. Możemy bowiem spróbować przyłączyć się do różnego typu frakcji, rozpocząć karierę, jako międzygalaktyczny kupiec, pirat, legat czy ktokolwiek inny. W trakcie gry, dzięki zdobywanemu doświadczeniu rozwijamy nie tylko swoje umiejętności przywódcze, ale również rekrutujemy załogę czy kupujemy nowe statki, bądź elementy do nich. Każde miejsce na sporej mapie możemy zwiedzić i dokładnie zbadać, co sprawia, że możemy bawić się w X Rebirth naprawdę pokaźną ilość godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *